Her insanın istediği pozisyonda çalışması için sınava girmek zorunda olduğu bu zamanda  aracı kurum şube müdürü, aracı kurum irtibat sorumlusu, müşteri temsilciliği vb. pozisyonlarda çalışmak isteyen kişilerin spk temel düzey lisansı alması gerekmektedir.

Lise mezunu veya dengi okullardan mezun olan yada 2 yıllık yüksek okul mezunu, 4 yıllık fakülde mezunu olan kişiler için  girmesi mümkün olan bu sınavda başarılı olanların spk temel düzey lisansı almayı hak edeceklerdir. Özellikle bu lisansı almak için girilen sınavda ortalama 70 puan ve üzeri alması gerektiğinden dolayı adaylar sınava gayet iyi bir şekilde çalışmalı ve en doğru tercihleri seçmeleri gerekmektedir. Alınması gereken modüle göre seçilen kaynağın geçen yıllardaki adaylara kattığı katkıyı göz önüne alarak verilecek karar sınav sırasında büyük önem arz edecektir. Her aday için büyük önem taşıyan bu sınav doğru şekilde ve doğru kaynaklarla çalışıldığı zaman kolaylıkla geçilebilmektedir.

Önceki yıllardan edinilen tecrübe ile spk temel düzey lisansı sınavı için yanlış kaynak seçen adayların sınavlarda beklemediği soru tarzları ile karşılaşmaları sonucu dikkat dağınıklığı ve panik yaşadıkları görülmektedir. Bu sebeplerden dolayı sitemiz müşterileri için sunduğu kaynaklarda en yüksek başarıyı hedeflemekte ve müşterilerine güven aşılamaktadır.